Nasi nauczyciele, starają się podejść do każdego ucznia indywidualnie, są cierpliwi, życzliwi, wyrozumiali i zawsze służą pomocą. Dla zainteresowanych uczniów, istnieje możliwość indywidualnych konsultacji, z wybranymi pedagogami, po telefonicznym lub e-mailowym uzgodnieniu terminu.

Całemu gronu pedagogicznemu, przyświecają dwa cele:
„Uczyć i bawić”.

 

Dawid Kalinowski

I Język polski – mgr Dawid Kalinowski
e-mail:
kalinowski@xliceum.pl

  Uczy w klasach: I C, II B, III D
Szkolne CV: absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor szkoły, polonista, człowiek lubiący swój zawód i pracę z ludźmi.
Zainteresowania: literatura, muzyka, sport, motoryzacja, architektura, budownictwo.
  21

II Język polski – mgr Agnieszka Tomczyk
e-mail:
agaadamtomczyk@interia.pl

Uczy w klasach: II A i III E
Szkolne CV: Pani mgr Agnieszka Tomczyk jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. To nauczycielka z powołania, bardzo zaangażowana w swoją pracę, mająca wspaniały kontakt z uczniami, z pietyzmem interpretująca dzieła literackie, zawsze starająca się zainteresować uczniów, omawianymi na zajęciach, lekturami. Pani mgr Agnieszka Tomczyk jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, dlatego świetnie potrafi przygotować uczniów, do egzaminu maturalnego.
Zainteresowania: literatura, medycyna naturalna, Kultura Wschodu, górskie wędrówki i podróże z nutką romantyzmu.
 e.k

III Matematyka – mgr Elżbieta Klimkowska-Król
e-mail:
e.krol@onet.eu

Uczy w klasach: I C, II B
Szkolne CV: Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, aktywny członek Koła Matematyków na Uniwersytecie Pedagogicznym, prowadziła także zajęcia z matematyki dla studentów stacjonarnych oraz kurs w pisaniu prac matematycznych w programie Latex. Pani mgr Elżbieta Klimkowska-Król jest nauczycielką z wielką matematyczną pasją, życzliwa i miła dla uczniów, z pełnym zaangażowaniem prowadzi swoje zajęcia i umiejętnie przygotowuje uczniów do zdania matury. Zainteresowania: Matematyka i nauki ścisłe, komputery, wędrówki po górach, jazda na rolkach, taniec, komedie.
 1145ea86d987252a8

IV Matematyka – mgr Sławomir Nosek
e-mail: slawek.nosek@interia.pl

Uczy w klasach: II A, III D, III E
Szkolne CV: absolwent UJ w Krakowie, matematyczny pasjonat, nauczyciel z powołania, lubiący pracę z uczniami i bardzo lubiany i ceniony przez uczniów. Pan mgr Sławomir Nosek, zajął III miejsce w plebiscycie Dziennika Polskiego, na najlepszego nauczyciela w Małopolsce w 2012 roku oraz uzyskał tytuł „Kreatywnego nauczyciela” w małopolskim konkursie w 2013 roku. Nasz uzdolniony pedagog, naucza także matematyki on-line, stworzył platformę edukacyjną, jest autorem scenariuszy zamieszczonych na portalu www.matematykawszkole.com, jest również wykładowcą matematyki na portalu www.edudu.pl, prowadzi zajęcia z wykorzystaniem najnowocześniejszych sprzętów elektronicznych m.in. tablicy interaktywnej, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz z użyciem tabletu, był pomysłodawcą i organizatorem Nocy Matematyki w Krakowie.
Zainteresowania pozamatematyczne: podróże, wraz z ukochaną żoną i córeczkami, ambitne kino i ciekawe książki.
 DSC00300

V Język angielski – mgr Urszula Łojewska
e-mail: urszula.lojewska@gmail.com

Uczy w klasach: II A, III D, III E
Szkolne CV: absolwentka Filologii angielskiej WŚ, egzaminator maturalny OKE, bardzo sympatyczna i lubiana przez uczniów, nauczycielka, zaangażowana w swoją pracę, stosująca nowoczesne metody nauczania, samodzielnie opracowująca programy zajęć językowych.
Zainteresowania: wędrówki dalekie i bliskie, książki, ambitne kino, psychologia.

geografia

VI Geografia – mgr Katarzyna Więcek
e-mail: kasia.wiecek@gazeta.pl

Uczy wszystkie klasy
Szkolne CV: absolwentka AP, bardzo obowiązkowa, zaangażowana w swoją pracę, zawsze uśmiechnięta i wyrozumiała dla uczniów. Zainteresowania: zwiedzanie nieznanych zakątków świata, film, ambitna literatura.

rosyjski1

VII Język rosyjski – mgr Anna Dubas

Szkolne CV: absolwentka UJ, nauczycielka z dużym doświadczeniem, sympatyczna i pogodna, lubi czytać książki oraz aktywnie spędzać wolny czas.

historia

VIII Historia, WOS, Historia i Społeczeństwo  – mgr Artur Jachna
e-mail: arja75@interia.pl

Uczy w klasach: I C, II B
Szkolne CV: absolwent UP i UPJPII, bardzo zaangażowany w życie szkolne, zawsze pomocny uczniom, służący życzliwą radą potrzebującym, pracownik jednej z krakowskich samorządowych instytucji kultury. Zainteresowania: historia lotnictwa polskiego oraz przysposobienia wojskowego w okresie II Rzeczypospolitej, publicystyka historyczna i psychologiczna, teatr, praktyczne zastosowanie technologii informatycznych, sztuka kulinarna, muzyka.
 DSC00303

IX Historia ,WOS, Historia i Społeczeństwo -mgr Krystyna Mazurkiewicz
e-mail: mazurkiewicz@krysia.pl

Uczy w klasach: II A, III D
Szkolne CV: absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, bardzo miła, uśmiechnięta, sympatyczna, cierpliwa i zaangażowana w życie szkolne, nauczycielka, mająca ogromną wiedzę historyczną. W nauczaniu, Pani mgr Krystyna Mazurkiewicz, stosuje nowatorskie metody, które są zawsze mile widziane przez uczniów.
Zainteresowania: ambitna literatura, dobre kino, podróże małe i duże z historią w tle.

biologia

X Biologia i Przyroda – mgr Jolanta Łudzik – Twardokęs
e-mail: jolantaludzik@o2.pl

Uczy wszystkie klasy
Szkolne CV: absolwentka UJ, nauczycielka bardzo lubiana i ceniona przez słuchaczy, wykonuje swoją pracę z wielką pasją. Zainteresowania: teatr, film, muzyka, literatura piękna.

Mrowczyk

XI Fizyka i Informatyka – mgr Joanna Mrowczyk
e-mail: asia.paulina@poczta.onet.pl

Uczy wszystkie klasy
Szkolne CV: absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, bardzo życzliwa, pomocna uczniom i wyrozumiała nauczycielka, która wykonuje swój zawód z pasją. Interesują ją nowe zjawiska fizyczne zachodzące w przyrodzie, technologie informatyczne, a także teatr, film i literatura.

przedsieb

XII Podstawy przedsiębiorczości – mgr Zbigniew Nowakowski
e-mail: zbignow@interia.pl

Uczy wszystkie klasy
Szkolne CV: absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, nauczyciel zaangażowany w swoją pracę, mający bardzo dobry kontakt z ludźmi w różnym wieku. Jest pracowity, obowiązkowy, ma wszechstronne zainteresowania, zawsze służy cenną radą.